19 Nov

Někdy to nejde bez půjček


Soukromým podnikatelům nedá nikdo nikdy nic zadarmo. Co si tito nevydělají, to nemají. A zatímco mají zaměstnanci jistotu své výplaty od zaměstnavatele a státní sektor si může být jist tím, že to tatíček stát vždycky nějak zaplatí, podnikatelé takové výhody nemají. Ti si buď vydělají, nebo jsou chudí. A v jejich případě rozhodně není útěchou ono rčení o tom, že chudoba cti netratí. Protože oni v chudobě žít nemohou a chudoba jim často také znemožňuje získat jedinou pomoc, na kterou mají soukromníci teoreticky nárok a jíž je půjčka.

muž s penězi

Když podnikatelé nemají žádoucí příjmy, musí se prostě ucházet o půjčky, aby obstáli, protože tu pro ně není žádný jiný dostupný zdroj peněz. Ale právě kvůli svým problémům nejednou zjistí, že ani půjčku nedostanou. Když banky zaregistrují, že má o půjčku žádající podnikatel příliš malé příjmy a navrch i takový nedostatek, jako jsou záznamy v registrech dlužníků, je tu po nadějích. Takto nedokonalým žadatelům se tu pro jistotu nepůjčuje. Z pohledu bank by totiž nemuseli být schopní splácet, a banky určitě nemají zájem kvůli tomu o své peníze přicházet.

Ale soukromníci prostě někdy potřebují půjčky natolik, že je ani podobné neúspěchy v bankách nesmí odradit. A když se nedočkají pomoci od bank, musí hledat jinde. A je to nakonec třeba i pouze americká hypotéka bez registru FAHD, s jejíž pomocí se podaří dočasné problémy soukromých podnikatelů vyřešit.

žena s penězi

Protože kdo dostane aspoň takovou nebankovní hypotéku? Vlastně i ten, kdo si vydělává relativně málo, kdo z nějakého důvodu nemůže všechny své příjmy v papírové formě doložit, případně kdo má nepříjemnosti se záznamy v registrech dlužníků. A to proto, že se tady ručí za splacení závazků nemovitou zástavou.

Podnikatel dá prostě nebankovní společnosti do zástavy nemovitost a má jistotu, že si přijde na své. Tedy že skoncuje s dočasnými finančními problémy.